Joriy yilning, 2-3-fevral kunlari Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkеnt axborot tеxnologiyalari univеrsitеtida “Oliy ta’limni raqamlashtirish sharoitida innovatsion o‘qitish tеxnologiyalarini qo‘llash masalalari” (ICT Edu 2023) mavzusida ilmiy-uslubiy konfеrеnsiya o‘tkazildi.
Konferensiyada pedagog kadrlarni innovatsion faoliyatga yo‘naltirish, oliy ta’lim muassasalaridagi o‘quv jarayoniga innovatsion ta’lim va axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini tatbiq etish, ilg‘or xorijiy tajribalarni o‘zlashtirish, oliy ta’lim tizimini modernizatsiyalashga bag'ishlangan bo'lib, ilmiy-uslubiy tadqiqot natijalari muhokama qilindi.

2-3 февраля т.г. в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий прошла научно-методическая конференция на тему «Вопросы использования инновационных технологий обучения в условиях цифровизации высшего образования» (ИКТ Эду 2023).
Конференция была посвящена направленности педагогов на инновационную деятельность, внедрению инновационного образования и информационно-коммуникационных технологий в образовательный процесс в высших учебных заведениях, освоению передового зарубежного опыта, модернизации системы высшего образования, обсуждалось результаты научно-методических исследований.