🖥Dasturlash bo‘yicha o‘tkaziladigan ushbu talabalar olimpiadasi ikki bosqichda tashkil etiladi. Birinchi hududiy bosqich 20-oktyabrda bo‘lib o‘tsa, ikkinchi Respublika bosqichi esa 17-noyabrda o‘tkaziladi.
❕Ma’lumot o‘rnida, ICPC (International Collegiate Programming Contest) — bu algoritmik dasturlash bo‘yicha xalqaro olimpiada bo‘lib, har yili dunyoning eng iqtidorli bilimdonlari ishtirok etadi.
✅Olimpiadaning maqsadi — turli universitetlar talabalari o‘rtasida muloqot o‘rnatish va ilmiy doiralar hamda IT sohasi bo‘yicha yangi avlod mutaxassislarini taqdim etishdir.
💡“ICPC Uzbekistan” Respublika bosqichi g‘oliblari ICPC xalqaro olimpiadasining yarim finalida ishtirok etish uchun maxsus yo‘llanmani qo‘lga kiritadi.

Начался прием заявок на Республиканскую студенческую олимпиаду «ICPC Узбекистан»
🖥Студенческая олимпиада, которая проводится согласно программе, будет организована в два этапа. Первый региональный этап пройдет 20 октября, второй республиканский этап – 17 ноября.
❕Для информации ICPC (International Collegiate Programming Contest) — международная олимпиада по алгоритмическому программированию, в которой ежегодно принимают участие самые талантливые студенты мира.
✅Цель олимпиады – наладить диалог между студентами разных вузов и представить новое поколение экспертов в научных кругах и сфере IT.
💡Победители республиканского этапа «ICPC Узбекистан» получат специальный билет для участия в полуфинале Международной олимпиады ICPC.