"ICPC" dasturlash boʻyicha chempionat!
⌨️"ICPC" (International Collegiate Programming Contest) – bu algoritmik dasturlash boʻyicha xalqaro chempionat boʻlib, unda har yili sayyoramizning eng zoʻr aql sohiblari bellashadi.
🎯Chempionat missiyasi – turli universitetlar talabalari o‘rtasida muloqot qilish imkoniyatlarini yaratish va akademik doiralar hamda IT sohasidagilarning e’tiborini dasturlash bo‘yicha mutaxassislarning yangi avlodiga jalb qilishdan iborat.
"ICPC" chempionatining Respublika bosqichi “IT Park Cup” shiori ostida o‘tkaziladi. Tadbir o‘tkazishning eksklyuziv huquqini "IT Park University" oldi. Chempionat "IT Park" va "UIC Group" tomonidan qoʻllab-quvvatlanadi.
G‘oliblar qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlanadilar. Shuningdek, ular "ICPC" chempionatining keyingi bosqichi uchun tanlanadilar.
✔️ Chempionatda "ICPC" reglamentiga (https://icpc.global/regionals/finder) muvofiq faqat OTM talabalari qatnashishi mumkin.
Mintaqaviy bosqichga quyidagi havola orqali roʻyxatdan oʻtishingiz mumkin: https://icpc.global/private/teamRegistration

Чемпионат по программированию "ICPC"!
«ICPC» (International Collegiate Programming Contest) — международный чемпионат по алгоритмическому программированию, в котором ежегодно соревнуются лучшие умы планеты.
Миссия чемпионата — создать возможности для общения студентов разных вузов и привлечь внимание академических кругов и людей в сфере ИТ к новому поколению специалистов по программированию.
Республиканский этап чемпионата «ICPC» пройдет под девизом «Кубок IT Park». «IT Park University» получил эксклюзивное право на проведение мероприятия. Чемпионат проводится при поддержке «IT Park» и «UIC Group».
Победители будут награждены ценными подарками. Они также будут отобраны для участия в следующем раунде чемпионата ICPC.
Согласно регламенту «ICPC» (https://icpc.global/regionals/finder), в чемпионате могут участвовать только студенты вузов.