O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2023-yil 19-maydagi “Mirzo Ulug‘bek vorislari tayyorlov kurslarini tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 206-son qaroriga asosan Iste’dodli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash “Ulug‘bek” jamg‘armasi, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Raqamli texnologiyalar vazirligi bilan hamkorlikda “Mirzo Ulug‘bek vorislari” tayyorlov o‘quv kurslari tashkil etildi.
🗒Iste’dodli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash “Ulug‘bek” jamg‘armasi tomonidan tashkil etilgan “Mirzo Ulug‘bek vorislari” tayyorlov o‘quv kurslarida o‘qish istagini bildirgan salohiyatli va iste’dodli yoshlarni joriy yil 1-iyulga qadar maxsus veb-sayt (https://dscience.uz/register/students/uz) orqali ro‘yxatdan o‘tishga taklif etamiz.

В соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан №206 от 19 мая 2023 года «О мерах по организации подготовительных курсов “Преемники Мирзо Улугбека”», Фонд поддержки талантливой молодежи «Улугбек», Министерство высшего образования, науки и инноваций, а также Министерство цифровых технологий совместно организуют подготовительные учебные курсы «Преемники Мирзо Улугбека».
🗒 Талантливая и способная молодежь, желающая пройти обучение на подготовительных курсах «Наследники Мирзо Улугбека», организованных Фондом «Улугбек», приглашается пройти онлайн-регистрацию до 1 июля текущего года через специальный веб-сайт: https://dscience.uz/register/students/uz. (https://dscience.uz/register/students/uz)