- Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU tadqiqotchisi Quzibayev Xudayshukur Shavkat o‘g‘lining 05.01.04 ‒ “Hisoblash mashinalari, majmualari va kompyuter tarmoqlarining matematik va dasturiy taʼminoti” ixtisosligi bo‘yicha texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan “Gidrogeologik ma’lumotlarni raqamli ishlash asosida suv sifatini bashorat qilish algoritmi va dasturiy majmuasini ishlab chiqish” mavzusidagi dissertatsiya ishi muhokamasi, 2025-yil 9-aprel soat 1400.
- Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU tadqiqotchisi Xudoyberdiyev Rahmatillo Fozilliddinovichning01.04 ‒ “Hisoblash mashinalari, majmualari va kompyuter tarmoqlarining matematik va dasturiy taʼminoti” ixtisosligi bo‘yicha texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan “Axborotlarni uzatish tizimlarida boshqaruv hisoblash vositalarining ishlash jarayonlarini baholash modellari va algoritmlari” mavzusidagi dissertatsiya ishi muhokamasi, 2025-yil 9-aprel soat 1600.
Ilmiy seminar 2025-yil 9-aprel kuni soat 1400 da Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TАTU “E” bino 101-xonada bo‘lib o‘tadi.

- Диссертация Кузибаев Худайшукур Шавкат угли на тему «Разработка алгоритма и программного комплекса для прогнозирования качества воды на основе цифровой обработки гидрогеологических данных» по специальности 05.01.04 – «Математическое и программное обеспечение вычислительных машин, комплексов и компьютерных сетей» на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по техническим наукам, 9 апрел 2025 г., в 1400.
- Диссертация Худойбердиев Рахматилло Фозиллиддинович на тему «Модели и алгоритмы оценки функционирования управляющих вычислительных средств систем передачи данных» по специальности 05.01.04 – «Математическое и программное обеспечение вычислительных машин, комплексов и компьютерных сетей» на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по техническим наукам, 9 апрел 2025 г., в 1600.
Научный семинар состоится в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий, корпус «Е», аудитория №101, 9 апрел 2025 г., в 1400.