Hurmatli professor-o‘qituvchilar va tadqiqotchilar!
Sizni, Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.13/30.12.2019.T.07.01 raqamli Ilmiy Kengash qoshidagi 05.01.10 - “Axborot olish tizimlari va jarayonlari” ixtisosligi va 05.01.04 – “Hisoblash mashinalari, majmualari va kompyuter tarmoqlarining matematik va dasturiy taʼminoti” ixtisosligi bo‘yicha ilmiy seminarga taklif etamiz. Ilmiy seminarda quyidagi ishlar ko‘rib chiqiladi:
- Oʼzbekiston Respublikasi Fanlar Akademiyasi Navoiy boʼlimi tadqiqotchisi Bozorov Bahriddin Nizomovichning 01.10 - “Axborot olish tizimlari va jarayonlari” ixtisosligi bo‘yicha texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan “Oltin qazib olish shaxtalarida inson xavfsizligini ta’minlashning avtomatlashtirilgan axborot tizimini ishlab chiqish” mavzusidagi dissertatsiya ishi muhokamasi, 2025-yil 21-may soat 1400.
- Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU tadqiqotchisi Hamzayev Jamshid Fayzidin o‘g‘lining01.04 ‒ “Hisoblash mashinalari, majmualari va kompyuter tarmoqlarining matematik va dasturiy taʼminoti” ixtisosligi bo‘yicha texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan “Trafik oqimlariga intellektual ishlov berish algoritmlari va dasturiy majmuasini ishlab chiqish” mavzusidagi dissertatsiya ishi muhokamasi, 2025-yil 21-may soat 1600.
Ilmiy seminar 2025-yil 21-may kuni soat 1400 da Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TАTU “E” bino 101-xonada bo‘lib o‘tadi.

Уважаемые профессора, преподаватели и исследователи!
Приглашаем Вас на научный семинар по специальности 05.01.10 – «Системы и процессы получения информации» и 05.01.04 ‒ «Математическое и программное обеспечение вычислительных машин, комплексов и компьютерных сетей» при Научном совете DSc.13/30.12.2019.T.07.01 Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий. На научном семинаре будут рассмотрены следующие диссертации:
- Диссертация Бозоров Бахриддин Низомович на тему «Разработка автоматизированной информационной системы обеспечения безопасности человека на золотодобывающих шахтах» по специальности 05.01.10 – «Системы и процессы получения информации» на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по техническим наукам, 21 мая 2025 г., в 1400.
- Диссертация Хамзаев Жамшид Файзидин угли на тему «Разработка алгоритмов и программного обеспечения для интеллектуальной обработки транспортных потоков» по специальности 05.01.04 – «Математическое и программное обеспечение вычислительных машин, комплексов и компьютерных сетей» на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по техническим наукам, 21 мая 2025 г., в 1600.
Научный семинар состоится в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий, корпус «Е», аудитория №101, 21 мая 2025 г., в 1400.