- Аtoyev Suhrob G‘afurovichning 05.01.04 ‒ “Hisoblash mashinalari, majmualari va kompyuter tarmoqlarining matematik va dasturiy taʼminoti” ixtisosligi bo‘yicha texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan “Algorithms and software for detection and tracking of moving objects using an unmanned aerial vehicle” mavzusidagi dissertatsiya ishi muhokamasi, 2025-yil 28-mart soat 1400.
- O‘razmatov Tohir Quronbayevichning 05.01.04 ‒ “Hisoblash mashinalari, majmualari va kompyuter tarmoqlarining matematik va dasturiy taʼminoti” ixtisosligi bo‘yicha texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan “Oftalmologik tasvirlarni raqamli qayta ishlash algoritmi va dasturiy majmuasini ishlab chiqish” mavzusidagi dissertatsiya ishi muhokamasi, 2025-yil 28-mart soat 1600.
Ilmiy kengash majlisi 2025-yil 28-mart kuni soat 1400 da Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TАTU “E” bino 101-xonada bo‘lib o‘tadi.

Приглашаем вас на защиту диссертации, которая состоится в Научном совете DSc.13/30.12.2019.T.07.01 при Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми. На заседании Научного совета будут рассмотрены следующие работы:
- Обсуждение диссертационной работы Атоева Сухроба Гафуровича на тему «Алгоритмы и программное обеспечение для обнаружения и отслеживания движущихся объектов с помощью беспилотного летательного аппарата», подготовленной для получения степени доктора философии (PhD) по техническим наукам по специальности 05.01.04 – «Математическое и программное обеспечение вычислительных машин, комплексов и компьютерных сетей», 28 марта 2025 года в 14:00.
- Обсуждение диссертационной работы Уразматова Тахира Куронбаевича на тему «Разработка алгоритма и программного комплекса для цифровой обработки офтальмологических изображений», подготовленной для получения степени доктора философии (PhD) по техническим наукам по специальности 05.01.04 – «Математическое и программное обеспечение вычислительных машин, комплексов и компьютерных сетей», 28 марта 2025 года в 16:00.
Заседание Научного совета состоится 28 марта 2025 года в 14:00 в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми, корпус “E”, аудитория 101.