Hurmatli professor-o‘qituvchilar, doktorantlar va mustaqil izlanuvchilar!
Sizlarni, Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.09/2025.27.12.T.01.01.M raqamli ilmiy Kengash qoshidagi 05.01.04 – “Hisoblash mashinalari, majmualari va kompyuter tarmoqlarining matematik va dasturiy ta’minoti” va 05.01.10‒“Axborot olish tizimlari va jarayonlari” ixtisosligi bo‘yicha ilmiy seminarga taklif etamiz. Ilmiy seminarda quyidagi dissertatsiya ishlari muhokamadan o‘tkaziladi.
1. Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti tayanch doktaranti Temirova Xosiyat Farxod qizining 01.04 – “Hisoblash mashinalari, majmualari va kompyuter tarmoqlarining matematik va dasturiy ta’minoti” ixtisosligi bo‘yicha “Tish kasalliklarini tashxislash algoritmlari va dasturiy majmuasi” mavzusidagi texnika fanlari falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan dissertatsiya ishi muhokamasi, 2026-yil 11-iyul soat 1000.
Ilmiy rahbar: t.f.d., dotsent Ismailov O.
1. Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti izlanuvchisi Turayev Boburxon Shuhrat o‘g‘lining 01.04 – “Hisoblash mashinalari, majmualari va kompyuter tarmoqlarining matematik va dasturiy ta’minoti” ixtisosligi bo‘yicha “O‘zbek tili matnlarini morfologik va sintaktik tahlil qilish algoritmlari va dasturiy majmuasi” mavzusidagi texnika fanlari falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan dissertatsiya ishi muhokamasi, 2026-yil 11-iyul soat 1200.
Ilmiy rahbar: t.f.d., professor Musayev Muhammadjon Maxmudovich
Ilmiy seminar 2026-yil 11-iyul soat 1000 da Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU E bino 101-xonasida bo‘lib o‘tadi.

Приглашаем вас принять участие в научном семинаре по специальностям 05.01.04 - «Математическое и программное обеспечение вычислительных машин, комплексов и компьютерных сетей» и 05.01.10 - «Системы и процессы извлечения информации», который проводится при Научном совете DSc.09/2025.27.12.T.01.01.M по присуждению ученых степеней при Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий.
1. Диссертационная работа самостоятельного соискателя Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий Темировой Хосият Фарход кизи на тему «Алгоритмы и программный комплекс диагностики зубных заболеваний», представленной на соискание учёной степени доктора философии (PhD) по техническим наукам по специальности 05.01.04 — «Математическое и программное обеспечение вычислительных машин, комплексов и компьютерных сетей», 11 июля 2026 года, в 1000.
Научный руководитель: д.т.н., доцент Исмаилов О.
1. Диссертационная работа соискателя Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий Тураев Бобурхон Шуҳрат угли на тему «Алгоритмы и программный комплекс морфологического и синтаксического анализа текстов узбекского языка», представленной на соискание учёной степени доктора философии (PhD) по техническим наукам по специальности 05.01.04 — «Математическое и программное обеспечение вычислительных машин, комплексов и компьютерных сетей», 11 июля 2026 года, в 1200.
Научный руководитель: д.т.н., профессор Мусаев Муҳаммаджан Махмудович.
Научный семинар состоится 11 июля 2026 года в 1000 в здании «Е», аудитория 101, ТУИТ имени Мухаммада ал-Хоразмий.