Hurmatli hamkasblar, professor-o’qituvchilar va xodimlar!
Farzandlarimiz uchun ota-onalari ishlayotgan joyni, ularning sharafli kasbi va ish muhiti bilan yaqindan tanishish imkoniyati juda qiziqarli. Shu maqsadda universitetimizda “Yangi O‘zbekistonning baxtli bolalarimiz” shiori ostida professor o‘qituvchilar va xodimlarning farzandlari uchun tadbir tashkil etilmoqda!
Mazkur tadbirda 6 yoshdan katta bo‘lgan aziz bolajonlarimiz, yigit va qizlarimiz ishtirok etishi mumkin.
• Bolajonlar ota-onalarining mehnat faoliyati bilan yaqindan tanishadilar, ular uchun universitetimizdagi sharoitlar va yangiliklar haqida ma’lumotlar beriladi.
• Robototexnika va IT sanoatining ilg‘or mahsulotlari ko‘rgazmasi tashkil etilib, bolalar innovatsion texnologiyalar bilan tanishadilar.
• Tadbirning ko‘ngilochar qismida animatorlar, fokuschilar ishtirokida turli xil chiqishlar, shoular va qiziqarli tanlovlar va musiqiy tanaffus o‘tkaziladi.
• Bolajonlarimiz ishtirokida rasmlar chizish (Madonnari - asfaltga chizilgan rasmlar, shahar rasmlari, ko‘cha san’atining yo‘nalishlaridan biri) kabi tanlovlar o‘tkaziladi.
Sana: 1-iyun
Vaqt: 10:00
Manzil: TATU Sport majmuasi
Farzandingizga sizning ishlayotgan joyingizni ko‘rsatish va ularni kasbingiz bilan tanishtirish ularga unutilmas taassurot qoldirishi aniq!

Нашим детям очень интересно узнать, где работают их родители, их почетную профессию и рабочую среду. С этой целью в нашем университете организуется мероприятие для детей преподавателей и сотрудников под лозунгом «Счастливые дети Нового Узбекистана»!
В мероприятии могут принять участие наши дорогие дети, мальчики и девочки старше 6 лет.
• Дети познакомятся с работой своих родителей, получат информацию об условиях и новостях в нашем университете.
• Будет организована выставка передовой продукции робототехники и IT-индустрии, дети познакомятся с инновационными технологиями.
• Развлекательная часть мероприятия будет включать различные представления, шоу и интересные конкурсы с участием аниматоров, фокусников и музыкальное сопровождение.
• С участием наших детей пройдут конкурсы, такие как рисование (Мадоннари — рисунки на асфальте, городские рисунки, одно из направлений стрит-арта).
Дата: 1 июня
Время: 10:00
Адрес: Спортивный комплекс ТАТУ.
Показав своему ребенку, где вы работаете, и познакомив его со своей профессией, вы непременно произведете на него незабываемое впечатление!