Raqamli texnologiyalar vazirligida “Huawei Tech4Good global” tanlovida “Silver Award”ni qo‘lga kiritgan yoshlarni taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Unda Raqamli texnologiyalar vaziri oʻrinbosari Rustam Karimjonov ishtirok etib, ushbu qoʻlga kiritilgan mukofot bilan talabalarni tabrikladi hamda ularning kelgusida rejalashtirgan loyiha va tanlovlarda ishtirokida muvaffaqiyat tiladi.
Ma’lumki, joriy yilning 11-yanvar kuni Huawei tomonidan “Seeds for the Future 2023” taʼlim dasturi doirasida oʻtkazilgan “Tech4Good global” tanlovida oʻzbekistonlik sakkiz nafar talaba “Silver Award” mukofotiga sazovor bo‘lgan edi.

В Министерстве цифровых технологий прошла церемония награждения молодых людей, завоевавших «SILVER AWARD» в конкурсе «Huawei Tech4Good global».
В церемонии награждения принял участие заместитель министра цифровых технологий Рустам Каримжонов, который поздравил студентов с наградой и пожелал успехов в будущих проектах и конкурсах.
Известно, что 11 января текущего года восемь студентов из Узбекистана завоевали «Серебряную награду» на конкурсе «Huawei Tech4Good global», организованном компанией Huawei в рамках образовательной программы «Семена для будущего 2023».