Ushbu tashrifdan ko‘zlangan maqsad, O‘zbekistonda Axborot texnologiyalar sohasidagi yetakchi oliy ta’limi hisoblangan TATUning o‘quv jarayonlari va ilmiy laboratoriyalari bilan yaqindan tanishishdir. Shuningdek, universitet rahbarlari uchrashuv davomida o‘zaro anglashuv memorondumlari muhokama qildilar va Sambhram texnologiya universiteti TATUning tajribasini o‘rganish va joriy etish istagini bildirdilar.
Ma’lumot uchun: Sambhram texnologiya universiteti Sambhram Group’ga tegishli nodavlat oliy ta’lim tashkiloti hisoblanadi. Kompaniya ta’lim sohasida 30 yillik tajribaga ega bo‘lib, dunyo bo‘yicha o‘zining 7 ta xalqaro kampusiga ega.

Целью данного визита является знакомство с учебными процессами и научными лабораториями ТУИТ, который считается ведущим высшим учебным заведением в сфере информационных технологий в Узбекистане. Также в ходе встречи руководители вуза обсудили меморандум о взаимопонимании и выразили желание изучить и внедрить опыт Технологического университета Самбхрам ТУИТ.
Для справки: Технологический университет Самбхрам является неправительственной организацией высшего образования, принадлежащей Sambhram Group. Компания имеет 30-летний опыт работы в сфере образования и имеет 7 международных кампусов по всему миру.