🌐Yevropa ittifoqi Erasmus+ dasturi boʻyicha “HIEDTEC” loyihasining 8-uchrashuvi Italiyaning Pavia shahridagi Pavia universitetida boʻlib oʻtdi
🔹Loyihaning asosiy maqsadi talabalarning masofadan turib taʼlim olish imkoniyatini yaratish uchun oliy taʼlim muassasalarida professor-oʻqituvchilar tomonidan tegishli oʻquv resurslari yaratilishi va mavjud barcha oʻquv materiallarini masofaviy taʼlim platformalariga joylashtirib borishi, virtual muhitda ishlashni yaxshilash uchun “Masofaviy taʼlimni tashkil etish texnologiyalari” kurslari yoʻlga qoʻyish hisoblanadi.
🔹HIEDTEC loyihalarida offline ta’lim hamda masofaviy ta’limning sifatli amalga oshirishida nazorat qilish hamda yangicha ta’lim dasturlari takomillashtirilgan.

В университете Павиа в городе Павиа Италия, прошо 8-е заседание проекта «HIEDTEC» в рамках программы Erasmus+ Европейского Союза
Основная цель проекта – создание профессорско-преподавательским составом в высших учебных заведениях соответствующих образовательных ресурсов для возможности дистанционного обучения студентов, а также размещение всех доступных учебных материалов на платформах дистанционного образования, для улучшения работы в виртуальной среде «Технологии организация дистанционного образования».
В проектах HIEDTEC улучшен контроль новых образовательных программ, качества офлайн-обучения и дистанционного обучения.