Jamiyatda xotin-qizlarning siyosiy faolligini oshirish va gender tenglik masalalari boʼyicha davra suhbati oʼtkazildi
🏛Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Qarshi filialida “Jamiyatda xotin-qizlarning siyosiy faolligini oshirish va gender tenglik masalalari” boʼyicha davra suhbati tashkil etildi.
✅Davra suhbatida Oʼzbekiston Respublikasi Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati Xudoyarova Gulshana Berdinazarovna hamda Respublika Maʼnaviyat va maʼrifat markazi Qashqadaryo viloyat boʼlimi rahbari Saodatova Lola Musurmonovna ishtirok etishdi.
📌Tadbir davomida jamiyatda xotin-qizlarning roli, ijtimoiy-siyosiy sohada xotin-qizlarning oʼrni va ahamiyati, xotin-qizlarga bugungi kunda berilayotgan imkoniyatlar va imtiyozlar toʼgʼrisida maʼlumotlar berildi.

Был организован круглый стол на тему: «Повышение политической активности женщин в обществе и гендерное равенство»
Каршинский филиал Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий организовал круглый стол на тему: «Повышение политической активности женщин в обществе и гендерное равенство».
В дискуссии приняли участие депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан Худоярова Гульшана Бердиназаровна и руководитель Кашкадарьинского областного филиала Республиканского центра духовности и просвещения Саодатова Лола Мусурмоновна.
В ходе мероприятия была представлена информация о роли женщин в обществе, роли и значении женщин в общественно-политической сфере, возможностях и преимуществах, предоставляемых женщинам сегодня.