Sifatli taʼlim - kelajak poydevori
🏛Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Farg‘ona filialida «Sifatli taʼlim - kelajak poydevori» shiori ostida forum tashkil etildi. Forum Farg‘ona viloyatidagi OTMlar rektorlari ishtirokida bo'lib o'tdi.
📌Anjumanni Farg‘ona viloyati hokim o‘rinbosari F.Qosimov ochib berib, bundan keyin shu kabi uchrashuvlar tez-tez bo‘lib turishini taʼkidlab o‘tdi.
Shuningdek, Farg‘ona politexnika instituti rektori O‘.Salomov hamda Farg‘ona shahridagi Koreya Xalqaro universiteti rektor o'rinbosari Kawk Bumo nutq so‘zladi.
Filial direktori F.Muxtarov maʼruzasida universitetning 2023-yildagi strategik vazifalar va sifatli taʼlimni amalga oshirishda oliy taʼlimga qo‘yilgan vazifalar, bu borada oliy taʼlim muassasalarining hamkorligi haqida takliflar bildirdi.

Качественное образование – залог будущего
🏛Форум под девизом «Качественное образование – основа будущего» был организован в Ферганском филиале Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий. Форум прошел с участием ректоров вузов Ферганской области.
📌Встречу открыл заместитель хакима Ферганской области Ф.Касымов, который отметил, что подобные встречи будут проводиться чаще.
Также выступили ректор Ферганского политехнического института О. Саломов и проректор Корейского международного университета в городе Фергана Каук Бумо.
В своем выступлении директор филиала Ф.Мухтаров высказал предложения о стратегических задачах университета на 2023 год, задачах, возложенных на высшую школу по реализации качественного образования, и сотрудничестве высших учебных заведений в этой связи.