🎤 Ilgari xabar berganimizdek, Universitetimiz 2024-yil yakuniga ko‘ra Oliy ta’lim fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan edo.ijro.uz idoralararo ijro intizomi tizimida ish yuritish bo‘yicha namunaviy oliy ta’lim muassasasi deb topilib, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2025-yil 21-yanvardagi 20-son buyrug‘iga muvofiq Respublikamizdagi 109 ta oliy ta’lim muassasalarining ijro intizomi, devonxona va arxiv ishi bo‘yicha mutaxassislari uchun universitetimizda bir oy davomida “TATU tajribasi” misolida o‘quv-amaliy seminar o‘tkazib borish yo‘lga qo‘yilgan edi.
💻 Joriy yilning 18-19-fevral kunlari Respublikamizning 60 ga yaqin oliy ta’lim muassasalarining vakillari ishtirokida mazkur yo‘nalishda navbatdagi o‘quv-amaliy seminarlar tashkil etildi.
📝 Seminar davomida ishtirokchilarga universitetimizning Tashkiliy nazorat boshqarmasi tasarrufidagi bo‘limlar mutaxassislari tomonidan edo.ijro.uz tizimida ijro hujjatlarini kirim qilish, yangi hujjatlar yaratish, nazorat reja, ichki buyruqlarni yaratish, ijro nazoratini olib borish kabi bir qator amallar yuzasidan taqdimot ko‘rinishida mahorat darsi o‘tkazildi va yakunida universitetimiz o‘quv binosi bo‘ylab ekskursiya tashkil etildi.

🎤 Как сообщалось ранее, наш университет по итогам 2024 года был признан Министерством высшего образования, науки и инноваций образцовым вузом по ведению делопроизводства в системе межведомственной исполнительской дисциплины edo.ijro.uz. В соответствии с приказом Министерства от 21 января 2025 года № 20, на базе нашего университета был организован месячный учебно-практический семинар для специалистов по исполнительской дисциплине, делопроизводству и архивному делу из 109 высших учебных заведений республики, основанный на опыте ТУИТ.
💻 18-19 февраля текущего года были проведены очередные учебно-практические семинары по данному направлению с участием представителей около 60 высших учебных заведений нашей республики.
📝 В ходе семинара специалистами отделов, входящих в состав Управления организационного контроля нашего университета, были проведены мастер-классы в формате презентаций по таким вопросам, как ввод исполнительных документов в системе edo.ijro.uz, создание новых документов, контрольные планы, создание внутренних приказов, ведение исполнительского контроля и другие действия. В завершение мероприятия была организована экскурсия по учебному корпусу нашего университета.