Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti tashabbusi bilan Bektemir tumanida joylashgan umumiy o‘rta ta’lim maktablari o‘quvchilari uchun qiziqarli kurslar va musobaqalar tashkil etildi:
⏺Robototexnika;
⏺ Informatika va dasturlash;
⏺ Elektronika va kompyuter arxitekturasi;
⏺ Xorijiy tillar;
⏺ Kibersport;
⏺ Kitobxonlik.
✅ Uzluksiz tarzda yozgi ta’til mobaynida olib borilgan mazkur mashg‘ulotlar davomida o‘quvchi yoshlar tomonidan egallangan bilim va ko‘nikmalarni baholash maqsadida, “Junior Tech” hackathoni, “Elektronika – kelajak kasbim”, “Happy English Club” kabi turli tanlov va seminarlar tashkil etildi.
📆28-avgust kuni esa Bektemir tumanidagi 358-maktabda:
Kitobxon o‘quvchi;
Kichik robot yig‘ish;
Kibersport;
Funny English tanlovlari o‘tkazildi.
🎉150 nafarga yaqin yoshlar faol qatnashib, g‘oliblar TATUning 70 yillik esdalik sovg‘alari va sertifikatlari bilan taqdirlandilar!
❗️Bunday tadbirlar yoshlarning bilim va ko‘nikmalarini oshirish, ularda yangicha tafakkur va texnologiyalarga qiziqish uyg‘otishga xizmat qiladi.

По инициативе Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми для школьников общеобразовательных школ Бектемирского района были организованы увлекательные курсы и соревнования по направлениям:
⏺️ Робототехника;
⏺️ Информатика и программирование;
⏺️ Электроника и компьютерная архитектура;
⏺️ Иностранные языки;
⏺️ Киберспорт;
⏺️ Чтение книг.
✅ В течение летних каникул занятия проходили непрерывно. Для оценки знаний и навыков учащихся были проведены различные конкурсы и семинары: «Junior Tech» хакатон, «Электроника – моя профессия будущего», «Happy English Club» и др.
📆 28 августа в школе №358 Бектемирского района состоялись конкурсы:
• «Книголюб-ученик»;
• «Сборка мини-робота»;
• Киберспорт;
• Funny English.
🎉 В мероприятиях активно участвовали около 150 школьников. Победители были награждены памятными подарками к 70-летию ТУИТ и сертификатами!
❗️ Подобные мероприятия помогают школьникам развивать знания и навыки, формируют новое мышление и интерес к технологиям.