Joriy yilning 8-aprel kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori Dj.Sultanov boshchiligida fakulteti dekanlari va kafedra mudirlari “UNICON.UZ- Fan-texnika va marketing tadqiqotlari markazi” ga tashrif buyurishdi.
Tashrif davomida “UNICON.UZ- Fan-texnika va marketing tadqiqotlari markazi” Kriptologiya va ishlab chiqarish bo‘yicha bosh direktorning birinchi o‘rinbosari X.Pulatov hamda mutaxassis kadrlar bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
📋 Uchrashuvda universitetda o‘qitiladigan fanlarning soha korxonasiga mos kelishi, talabalarning amaliy bilimlarini oshirish yo‘llari, 3 va 4-kurs talabalarini ishlab chiqarish va bitiruv oldi amaliyotiga yo‘naltirish hamda soha korxonalarning mutaxassislarini universitetga kelib seminar treninglar tashkil qilishi kabi masalalar muhokama qilindi.

8 апреля текущего года под руководством проректора по учебной работе Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий Дж.Султанова деканы и заведующие кафедрами посетили UNICON.UZ - Центр науки, технологий и Маркетинговых исследований.
В ходе визита состоялась встреча с первым заместителем генерального директора по криптологии и производству UNICON.UZ Х.Пулатовым и другими специалистами.
📋 В ходе встречи были рассмотрены такие вопросы, как совместимость предметов, преподаваемых в вузе, с нуждами отраслевых предприятий, пути совершенствования практических знаний студентов, ориентация студентов 3 и 4 курсов на производственную и преддипломную практику, а также организация семинаров и тренингов специалистами предприятий отрасли.