👥 Universitetimizda Yaponiyaning "CAL Co, Ltd” IT kompaniyasi tomonidan O‘zbekistonlik iqtidorli dasturchilarni ishga taklif qilish maqsadida TATU talabalari uchun seminar va taqdimot suhbati tashkil qilinmoqda.
🧳 Ushbu tadbirda Yaponiyada ishlash sharoitlari va afzalliklari, xususan, kompaniyaning dasturchilarga yaratayotgan imkoniyatlari haqida ma’lumotlar beriladi.
📄🗒Ma’lumot uchun: Yaponiyaning “CAL Co, Ltd” kompaniyasi 1990-yilda tashkil etilgan bo‘lib, xususiy sektorda faoliyat olib boradi. Shuningdek, IT yo‘nalishida butun Yaponiya bo‘ylab xizmat ko‘rsatib kelishi bilan bir qatorda, dunyoning boshqa yetakchi davlatlariga ham o‘z xizmatlarini taqdim etib keladi. Bugungi kunda kompaniyada 2133 nafar hodim faoliyat olib bormoqda.

👥 В нашем университете японская IT- компания Cal Co.Ltd организует для студентов ТУИТ семинар и презентацию с целью приглашения на работу талантливых программистов из Узбекистана.
♦ На этом мероприятии будет представлена информация об условиях и преимуществах работы в Японии, в частности о возможностях, которые компания создает для программистов.
♦Для справки: японская компания Cal Co. Ltd., основанная в 1990 году, работает в частном секторе. Помимо предоставления услуг по всей Японии, она также предоставляет свои услуги другим ведущим странам мира. На сегодняшний день в компании работают 2133 сотрудника.