Universitet talabalari o‘rtasida iqtidorli talabalarni dastlabki kurslardanoq aniqlash, ularning iqtidori va qobiliyatini rivojlantirish va ilmiy faoliyatga yo‘naltirish maqsadida Iqtidorli talabalarning ilmiy tadqiqot ishlarini tashkil etish bo‘limi va Informatika asoslari kafedrasi tomonidan TATU 1-2 kurs talabalari o‘rtasida dasturlashtirish bo‘yicha 7 may kuni onlayn olimpiada o‘tkaziladi.
Olimpiada g‘oliblari Respublika, hamda xalqaro fan olimpiadalariga yo‘llanmani qo‘lga kiritish imkoniyatiga ega buladi!!!
Olimpiadada ishtirok etish uchun ROBOCONTEST.UZ saytida 06.05.2020 soat 24:00 ga qadar ro‘yxatdan o‘ting.

Для определения талантливой студенческой молодежи, развития способностей к программированию, научной и творческой деятельности Отделом по организации научно-исследовательской деятельности одаренных студентов совместно с кафедрой Основы информатики среди студентов 1 и 2 курсов университета 7 мая этого года проводится онлайн-олимпиада по программированию.
Победители Олимпиады получат путевки для участия в Республиканской и международных олимпиадах по предметам!!!
Для участия в Олимпиаде необходимо зарегистрироваться на сайте ROBOCONTEST.UZ до 24:00 06.05.2020 г.