🎧Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Madaniyat va san’at sohasining jamiyat hayotidagi o‘rni va tasirini yanada oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” 2022-yil 2-fevraldagi PQ-112-son qarorida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida Talaba-yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli o‘tkazish uchun O‘zbekiston davlat filarmoniyasi bilan hamkorlikda lektoriy konsert dasturi tashkil etildi. Sozandalar tomonidan milliy mumtoz va jahon klassik asarlaridan iborat musiqalarni ijro etishdilar.
❗️Ma’lumot uchun: Lektoriy konsert dasturi har oyning ikkinchi Payshanba kuni soat 14:00 da Faollar zalida bo‘lib o‘tadi.

Президент Республики Узбекистан «О мерах по дальнейшему повышению роли и влияния сферы культуры и искусства в жизни общества» №PQ-112 от 2 февраля 2022 г. В целях обеспечения выполнения определенных задач. В Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий совместно с Государственной филармонией Узбекистана организована лекционно-концертная программа для содержательного проведения свободного времени студентов и молодежи. Композиторы исполнили музыку, состоящую из отечественной и мировой классики.
❗Для справки: Лекционно-концертная программа проводится во второй четверг каждого месяца в 14:00 в актовом зале.