Belgilangan o‘quv rejasiga muvofiq, joriy yilning 2-fevralidan Dasturiy injiniring fakulteti 4-bosqich talabalari uchun bitiruv oldi amaliyoti boshlandi.
• Belgilangan o‘quv rejasiga muvofiq, joriy yilning 2-fevralidan Dasturiy injiniring fakulteti 4-bosqich talabalari uchun bitiruv oldi amaliyoti boshlandi.
Talabalar Raqamli texnologiyalar va sun’iy intellektni rivojlantirish ITI, UZINFOCOM, UNICON.UZ, O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligi huzuridagi AT markazi, “FIDO-BIZNES” MChJ, IT Park Uzbekistan rezidentlari, shuningdek aksiyadorlik tijorat banklari va ularning filiallarida amaliyot o‘tash uchun yo‘naltirildi.
Mazkur bitiruv oldi amaliyoti talabalarning nazariy bilimlarini amaliy tajriba bilan mustahkamlash, kasbiy ko‘nikmalarini rivojlantirish hamda kelgusidagi mehnat faoliyatiga puxta tayyorlanishida muhim ahamiyat kasb etadi.

В соответствии с установленным учебным планом, преддипломная практика для студентов 4-го курса факультета программной инженерии началась 2 февраля текущего года.
• В соответствии с установленным учебным планом, преддипломная практика для студентов 4-го курса факультета программной инженерии началась 2 февраля текущего года.
Студенты были направлены на стажировку в Институт развития цифровых технологий и искусственного интеллекта, УЗИНФОКОМ, UNICON.UZ, ИТ-центр при Министерстве экономики и финансов Республики Узбекистан, ООО «ФИДО-БИЗНЕС», резиденты ИТ-парка Узбекистана, а также в акционерные коммерческие банки и их филиалы.
Эта преддипломная практика имеет большое значение для укрепления теоретических знаний студентов за счет практического опыта, развития их профессиональных навыков и всесторонней подготовки к будущей работе.