2025-yilning 7-8 oktabr kunlari “Kiberxavfsizlik sammiti – Markaziy Yevroosiyo, CSS 2025” o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Dastur doirasida “Cyberkent 3.0” respublika musobaqasi bo‘lib o‘tadi. Shu munosabat bilan, Kiberxavfsizlik markazi “Cyberkent 3.0”da ishtirok etish istagida bo‘lgan yoshlar uchun saralash bosqichini e’lon qiladi!
Musobaqada quyidagi 3 ta ko‘rinish bo‘lib o‘tadi:
🔴 Hujumchi jamoa (Red team) – har bir jamoa 3 kishidan 5 kishigacha a’zolardan iborat bo‘ladi. Saralash bosqichi orqali eng yuqori ball to‘plagan 10 ta jamoa tanlab olinadi.
2025-yil 9-sentabr kuni Hujumchi jamoa (Red team) jamoalari uchun saralash bosqichi o‘tkaziladi va unda ishtirok etish uchun arizalar 25-avgustdan 8-sentabrgacha qabul qilinadi. Hujumchi jamoa (Red team) saralash musobaqalari attack.cyberkent.uz (https://attack.cyberkent.uz/) orqali onlayn ko‘rinishida bo‘lib o‘tadi.
⏺Himoyachi jamoa (Blue team) – har bir jamoa 3 kishidan 5 kishigacha a’zolardan iborat bo‘ladi. Saralash bosqichi orqali eng yuqori ball to‘plagan 10 ta jamoa tanlab olinadi.
2025-yil 16-sentabr Himoyachi jamoa (Blue team) uchun saralash bosqichi o‘tkaziladi va unda ishtirok etish uchun arizalar 25-avgustdan 15-sentabrgacha qabul qilinadi. Himoyachi jamoa (Blue team) saralash musobaqalari defence.cyberkent.uz (https://defence.cyberkent.uz/) sayti orqali onlayn ko‘rinishida bo‘lib o‘tadi.
❗️Hujumchi jamoa (Red team) saralash bosqichidan o‘tgan jamoalar Himoyachi jamoa (Blue team) uchun bo‘lib o‘tadigan saralash bosqichida ishtirok eta olmaydi.

7–8 октября 2025 года планируется проведение «Саммита по кибербезопасности – Центральная Евразия, CSS 2025». В рамках программы состоится республиканский конкурс “Cyberkent 3.0”. В связи с этим Центр кибербезопасности объявляет отборочный этап для молодежи, желающей принять участие в “Cyberkent 3.0”!
Конкурс пройдет в следующих 3 направлениях:
🔴 Команда атакующих (Red team) – каждая команда состоит из 3–5 участников. По итогам отборочного этапа будут выбраны 10 команд, набравших наибольшее количество баллов.
9 сентября 2025 года пройдет отборочный этап для команд Red team. Прием заявок на участие открыт с 25 августа по 8 сентября. Отборочные соревнования Red team будут проводиться онлайн через сайт attack.cyberkent.uz
⏺️ Команда защитников (Blue team) – каждая команда состоит из 3–5 участников. По итогам отборочного этапа будут выбраны 10 команд, набравших наибольшее количество баллов.
16 сентября 2025 года пройдет отборочный этап для команд Blue team. Прием заявок на участие открыт с 25 августа по 15 сентября. Отборочные соревнования Blue team будут проводиться онлайн через сайт defence.cyberkent.uz
❗️Команды, прошедшие отборочный этап в направлении Red team, не могут участвовать в отборочном этапе для Blue team.