Bugun, 6-dekabr kuni Toshkent shahrida bo‘lib o‘tgan yirik texnologiya anjumani — “GDG Tashkent DevFest 2025” doirasida O‘zbekiston IT hamjamiyati uchun muhim voqea yuz berdi.
Marosimda Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov ishtirok etib, O‘zbekistonda raqamli ko‘nikmalarni rivojlantirish, onlayn ta’lim imkoniyatlarini kengaytirish bo‘yicha olib borilayotgan ishlar natijasini e’tirof etdi.
Mazkur marosimda universitetimizning “Axborot texnologiyalarining dasturiy ta’minoti” kafedrasi o‘qituvchisi Kalilayev Dauletiyar hamda Kompyuter injiniringi fakulteti talabasi Abdunabiyev Asadbek sertifikat va qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlandilar.

Сегодня, 6 декабря, в Ташкенте в рамках крупного технологического форума «GDG Tashkent DevFest 2025» произошло важное событие для ИТ-сообщества Узбекистана.
На церемонии присутствовал министр цифровых технологий Шерзод Шерматов, который отметил результаты работы по развитию цифровых навыков и расширению возможностей онлайн-образования в Узбекистане.
В ходе мероприятия преподаватель кафедры «Программное обеспечение информационных технологий» нашего университета Калиляев Даулетияр и студент факультета компьютерной инженерии Абдунабиев Асадбек были награждены сертификатами и ценными подарками.