Ayni vaqtlarda talaba-yoshlar oʻrtasida kibersportni rivojlantirish, boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etish hamda yoshlarning oʻz iqtidorlarini yuzaga chiqarishlarida koʻmaklashish maqsadida, universitet miqyosida fakultetlararo kibersportning “Counter Strike 1.6” hamda “Dota” turlari boʻyicha “Jamoaviy turnir" o‘tkazilmoqda.
Dasturiy injiniring va Kiberxavfsizlik fakultetlari talabalari uchun E-bino 102, 109, 111 kompyuter xonalarida;
Kompyuter injiniring fakulteti talabalari uchun F-bino 604 xonada bo‘lib o‘tmoqda.
Eslatib o‘tamiz, shu turdagi kibersport musobaqalari davomiy tarzda o‘tkazilib boriladi. Jamoviy turnirda ishtirok etish uchun fakultet dekanatiga murojaat qilishingiz mumkin.

В целях популяризации киберспорта среди студентов и молодежи, содержательной организации свободного времени, оказания помощи молодым людям в раскрытии талантов, на уровне университета проводится киберспортивный «Командный турнир» между факультететами по «Counter Strike 1.6» и «Дота».
Для студентов факультетов программного инжиниринга и кибербезопасности турнир состоится в компьютерных классах 102, 109, 111 Е-корпуса;
Для студентов факультета компьютерного инжиниринга - в аудитории 604 F-корпуса.
Напоминаем, что соревнования по данному виду киберспорта проводятся постоянно. Для участия в командном турнире вы можете обратиться в деканат факультета.