Bugun Londonda xalqaro darajadagi O‘zbekiston–Buyuk Britaniya Oliy Ta’lim Forumi o‘z ishini boshladi!
Forum - "Barqaror hamkorliklarni rivojlantirish: Inklyuziv universitetlar va ishlab chiqarish bilan hamkorlik" mavzusiga bag‘ishlangan bo‘lib, 15-16 may kunlari bo‘lib o‘tadi. Ushbu forum doirasida Buyuk Britaniyaning ilg‘or tajribasini o‘rganish va xalqaro hamkorlik aloqalarini yanada mustahkamlash maqsad qilingan.
Forumda TATU rektori professor Baxtiyor Maxkamov ishtirok etmoqda va ikkinchi sessiyada dual ta’lim tizimi va sanoat–ta’lim hamkorligi haqida so‘z yuritishi belgilangan.
Tadbir Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, British Council, O‘zbekistonning Buyuk Britaniyadagi elchixonasi, London South Bank universiteti va Westminster universiteti hamkorligida tashkil etilgan.

Сегодня в Лондоне начал свою работу международный Форум высшего образования «Узбекистан – Великобритания»!
Форум проходит 15–16 мая под девизом «Развитие устойчивого сотрудничества: инклюзивные университеты и взаимодействие с производством». Цель форума — изучение передового британского опыта и дальнейшее укрепление международного сотрудничества в сфере высшего образования.
В мероприятии принимает участие ректор Ташкентского университета информационных технологий (ТУИТ), профессор Бахтиёр Махкамов. В рамках второй сессии форума он выступит с докладом о системе дуального образования и сотрудничестве между производством и образованием.
Форум организован в сотрудничестве с Министерством высшего образования, науки и инноваций Узбекистана, British Council, Посольством Узбекистана в Великобритании, Лондонским университетом Саут-Бэнк и Вестминстерским университетом.