Bugun TATU rektori, professor Baxtiyor Maxkamov o‘zi tahsil olgan, Toshkent shahri Yunusobod tumanida joylashgan 9-maktabda so‘nggi qo‘ng‘iroq tadbirida ishtirok etdi. U yerda mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar mazmun-mohiyati, ayniqsa IT sohasidagi imkoniyatlar haqida yoshlar bilan hayotiy misollar orqali ma’lumot berdi.
Biz yoshlarimizga katta umid bog‘laymiz va zamonaviy bilim va kasb-hunarlarni egallashlari uchun yurtimizda barcha shart-sharoitlar yaratilgan, deb ta’kidladi rektor uchrashuv davomida.
Rektor tomonidan bitiruvchilarga aytilgan ilhomlantiruvchi so‘zlar orqali ularning kelajakda Vatanimiz taraqqiyotiga hissa qo‘shishlariga umid qilamiz!
Aziz bitiruvchilar!
Bugun sizlar yangi hayotga qadam qo‘yayotgan baxtli kunda, Vatanimiz kelajagi sizning qo‘lingizda ekanini unutmang. Milliy va umuminsoniy qadriyatlarga sodiq qoling, doimo izlaning va oldinga intiling.

Сегодня ректор ТУИТ, профессор Бахтиёр Махкамов, принял участие в торжественном мероприятии Последнего звонка в школе №9, расположенной в Юнусабадском районе города Ташкента, где он сам когда-то учился. В ходе встречи он поделился с молодежью информацией о сущности реформ, проводимых в нашей стране, и особенно — о широких возможностях в сфере информационных технологий, приводя жизненные примеры.
«Мы возлагаем большие надежды на нашу молодежь, — отметил ректор, — и в нашей стране созданы все условия для овладения современными знаниями и профессиональными навыками».
Вдохновляющие слова, сказанные ректором выпускникам, стали пожеланием того, чтобы в будущем они внесли свой вклад в развитие Родины.
Дорогие выпускники!
В этот счастливый день, когда вы делаете шаг в новую жизнь, не забывайте, что будущее нашей Родины — в ваших руках. Будьте верны национальным и общечеловеческим ценностям, всегда стремитесь к новым знаниям и движению вперёд.