Ghent universitetidagi muhokamalar natijasida, talabalarning almashinuvi, professor o‘qituvchilarning, PhD talabalarning stajirovkalari, hamkorlikda loyihalar yozish kelishib olindi hamda bularni anglashinuv memorandumi (MoU) bilan rasmiylashtirishga kelishildi.
(Joriy yilning 22-27-may kunlari loyiha ishtirokchilari navbatdagi muhokama uchrashuvini hamda seminar-treninglar o‘tkazishadi, bunda Belgiya davlatining Gent universiteti va Brussel Vrije universitetlari mezbonlik qilmoqda.
Unda loyihaning 11 ta a’zosi, jumladan Yevropaning 3 ta: Ghent Universiteti, Brussel Vrije Universiteti, Turin Politexnika Universiteti, O‘zbekistonning 4 ta oliy ta’lim muassasasi hamda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Uzbektelekom va Mir Solar korxonalarining vakillari ishtirok etmoqda).

Очередная встреча проекта ERASMUS+ INMACOM Европейского Союза продолжает свою работу в Брюссельском университете Vrije.
В результате обсуждений в Гентском университете была достигнута договоренность об обмене студентами, стажировках профессоров и аспирантов, написании совместных проектов и оформлении Меморандумом о взаимопонимании (MoU).
(22-27 мая т.г. участники проекта проведут очередную дискуссионную встречу и семинар-тренинг, которые будут организованы Гентским университетом и Брюссельским университетом Vrije, Бельгия.
В составе проекта 11 участников, в том числе 3 европейских: Гентский университет, Брюссельский университет Vrije, Туринский политехнический университет, 4 вуза Узбекистана и Министерство высшего образования, науки и инноваций, предприятия «Узбектелеком» и «Мир Солар». ).