Бугун, 1-июнь “Халқаро болаларни ҳимоя қилиш куни” муносабати билан, Муҳаммад ал-Хоразмий номидаги Тошкент ахборот технологиялари университети Қарши филиалида “Болажонлар бизнинг келажагимиз ва бахтимиз” мавзусида маданий-маърифий тадбир ўтказилди.
Тадбир доирасида театр томошалари ва "Ким эпчилу, ким чаққон" танлови ўтказилиб, унда филиалда фаолият олиб бораётган профессор-ўқитувчи ва ходимларнинг жажжи фарзандлари иштирок этишди.
Шунингдек, болажонлар ўзларининг маҳоратларини намойиш этган ҳолда бир-биридан чиройли шеър айтишлар қилишиб, байрамга янада кўтаринкилик бағишлади.
Тадбирда қизиқарли саҳна кўринишлари, эртак қаҳрамонларининг чиқишлари ва концерт дастури намойиш этилди.

ДЕТИ – НАШЕ БУДУЩЕЕ И СЧАСТЬЕ
Сегодня 1 июня, по случаю Международного дня защиты детей, Каршинский филиал Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий провел культурно-просветительскую акцию на тему «Дети – наше будущее и счастье».
В рамках мероприятия состоялись театрализованные представления и конкурс "Кто быстрый, тот умный", в котором приняли участие дети профессора-преподавательского состава и сотрудников филиала.
Дети также продемонстрировали свое мастерство, читая друг другу красивые стихи.
На мероприятии были представлены интересные номера, выступления сказочных героев и концертная программа.