Oʻzbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirining raqamlashtirish va axborot texnologiyalari boʻyicha maslahatchisi Raximov Bobur Kamolovich Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetiga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida universitet professor o'qituvchilari tomonidan olib borilayotgan ilmiy tadqiqot ishlarining natijalari va talabalar tomonidan ishlab chiqilgan va loyihalashtirilayotgan apparat dasturiy vositalar bilan tanishdi.
Vazir maslahatchisi Universitetning "DATA centre", "O'quv media markaz" "TUIT Incubation centre" faoliyati bilan yaqindan tanishdi.

Рахимов Бабур Камолович, советник Министра инновационного развития Республики Узбекистан по цифровизации и информационным технологиям, посетил Ташкентский университет информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий.
В ходе визита он ознакомился с результатами научных исследований, проведенных преподавателями вуза, и программно-аппаратными средствами, разработанными и спроектированными студентами.
Советник министра ознакомился с деятельностью вузовского «DATA-центра», «Образовательного медиацентра» и «Инкубационного центра ТУИТ».