Malayziya davlatida bo‘lib o‘tayotgan “Birinchi Malayziya-O‘zbekiston taʼlim forumi” doirasida Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti (TATU) va nufuzli reytinglarda dunyoning yetakchi TOP-516 (QS 2025) o‘rinda qayd etilgan INTI Xalqaro Universiteti oʻrtasida 2025-2026-yillarga mo‘ljallangan Yo‘l xaritasi imzolandi.
🗒 Ushbu yo‘l xaritasi talabalar va professor-o‘qituvchilar almashinuvini yo‘lga qo‘yish, qo‘shma konferensiya tashkil etish, yozgi va qishki maktablarni ochish va ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘yicha tajriba almashishni o‘z ichiga oladi.
INTI Xalqaro Universiteti Malayziya yetakchi OTMlari orasida Innovatsion o‘qitish metodologiyalari va kuchli sanoat hamkorliklari bilan ajralib turadi. Ushbu universitet bilan mavjud hamkorlik aloqalari yangi bosqichga olib chiqilmoqda.

В рамках проходящего в Малайзии Первого образовательного форума Малайзия-Узбекистан был подписан Дорожная карта на 2025-2026 годы между Ташкентским университетом информационных технологий имени Мухаммада аль-Хоразмии (ТАТУ) и Международным университетом INTI, который занимает 516-е место в мировом рейтинге QS 2025.
🗒 Данная дорожная карта предусматривает организацию обменных программ для студентов и преподавателей, проведение совместных конференций, открытие летних и зимних школ, а также обмен опытом в области контроля качества образования.
Международный университет INTI выделяется среди ведущих вузов Малайзии своими инновационными методиками преподавания и сильными связями с промышленностью. Сотрудничество с этим университетом выходит на новый уровень.