Joriy yilning 11-sentyabr kuni O‘zbekistonning yetakchi oliy ta’lim muassasalari, jumladan, Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti, Buxoro muhandislik-texnologiya instituti rektorlari hamda O‘zbekistonning Qatardagi elchisi Ashraf Xo‘jayev boshchiligidagi delegatsiya Qatar fan va texnologiyalar parki (Qatar Science & Technology Park)ga tashrif buyurdi.
🤝 Tashrifda yuqori malakali kadrlarni tayyorlash, ilm-fan va amaliyot o‘rtasidagi aloqalarni kuchaytirish, “Qatar fan va texnologiyalar parki”ida O‘zbekistonlik talabalarini ishlab chiqarish amaliyotini o‘tishga yuborish, shuningdek, “Qatar fan va texnologiyalar parki” va universitet professor-o‘qituvchilari o‘rtasida tajriba almashish qaratilgan loyihalarni amalga oshirish bo‘yicha muhokamalar bo‘lib o‘tdi.
Tashrif davomida “Qatar fan va texnologiyalar parki”ida amalga oshirilayotgan loyihalar, ilg‘or ishlanmalar delegatsiya a’zolariga tanishtirildi.

11 сентября текущего года делегация во главе с послом в Катаре Ашрафом Ходжаевым и ректорами ряда вузов, в том числе Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми, Ташкентского государственного экономического университета, Бухарского машиностроительного университета посетила Катарский научно-технологический парк.
🤝 В ходе визита состоялись обсуждения по реализации проектов, направленных на подготовку высококвалифицированных кадров, укреплению связей науки и практики, направлению узбекских студентов на прохождение производственной практики в «Катарский научно-технологический парк», а также и профессоров университета на обмен опытом среди учителей.
В ходе визита члены делегации были ознакомлены с проектами и перспективными разработками, реализуемыми в «Катарском научно-технологическом парке».