Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida joriy yilining 21-23 iyun kunlari bo‘lib o‘tadigan “Raqamli iqtisodiyot va jamiyatni rivojlantirish yo‘lida axborot kommunikatsiya texnologiyalari transformatsiyasi bo‘yicha bilimlar hubini tashkil etish” mavzusidagi seminar davom etmoqda.
Ushbu seminar YUNESKO ishlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Milliy Komissiyasi ko‘magida tashkil etildi.
Loyihaning asosiy maqsadi - Janubiy Koreyaning yetakchi Seul milliy universiteti hamda Kookmin universitetlari bilan hamkorlikda IT, innovatsiyalar va tijoratlashtirish boʻyicha mutaxassislarini jalb qilgan holda TATUda bilimlar almashish markazini tashkil etishdan iborat.

С 21 по 23 июня т.г. в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал –Хорезмий продолжается семинар на тему «Организация центра знаний по трансформации информационно-коммуникационных технологий для развития цифровой экономики и общества»
Данный семинар был организован при поддержке Национальной комиссии Республики Узбекистан по делам ЮНЕСКО.
Основная цель проекта — создание в ТУИТ центра обмена знаниями с привлечением специалистов в области информационных технологий, инноваций и коммерциализации в сотрудничестве с ведущими южнокорейскими Сеульским национальным университетом и университетом Кукмин.