🔄 Belgilangan o‘quv grafigiga muvofiq, Dasturiy injiniring fakulteti talabalari uchun joriy yilning 22-aprelidan bitiruv oldi amaliyoti boshlandi.
Mutaxassislik fanlarini chuqur egallashda nazariy va amaliy bilimlar uyg‘unligi muhim ahamiyat kasb etishi inobatga olinsa, mazkur bitiruv oldi amaliyotining talabalar uchun akademik o‘qish davri mobaynidagi o‘rni katta.
Dasturiy injiniring fakulteti
4-bosqich talabalari Raqamli texnologiyalar va sunʼiy intelektni rivojlantirish ilmiy tadqiqot instituti, Davlat axborot tizimlarini yaratish va qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha yagona integrator UZINFOCOM, O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligi huzuridagi Bojxona qo‘mitasi, UNICON.UZ - Fan-texnika va marketing tadqiqotlari markazi MChJ, UZUM kompaniyasi, Yangi texnologiyalar ilmiy axborot markazi DUK boshqa tashkilotlarga amaliyotga yuborildi.

♦ В соответствии с установленным графиком обучения, с 22 апреля текущего года для студентов факультета программного инжиниринга началась преддипломная практика.
Учитывая, что сочетание теоретических и практических знаний имеет важное значение для глубокого овладения специальными дисциплинами, преддипломная практика играет важную роль для студентов в период академического обучения.
Студенты 4-го курса факультета программного инжиниринга направлены на практику в Научно-исследовательский институт развития цифровых технологий и искусственного интеллекта, Единый интегратор по созданию и поддержке государственных информационных систем UZINFOCOM, Таможенный комитет при Министерстве экономики и финансов Республики Узбекистан, UNICON.UZ -Центр научно-технических и маркетинговых исследований ООО, компанию UZUM , Научно-информационный центр новых технологий ГУК и другие организации.