“BALLI YIGITLAR” BELLASHUVI O‘ZGACHA KO‘RINISHDA BO‘LIB O‘TDI
🏛Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti talabalarini intellektual salohiyati, huquqiy va ma’naviy savodxonligi, zukkoligi va epchilligini sinovdan o‘tkazish maqsadida “Balli yigitlar” ko‘rik-tanlovi tashkil etildi.
✅Mazkur tanlovda ikki "Mard o'glonlar" va "Vatanparvar" jamoalar osh tayyorlash, merganlik, tezkor savol-javob va tosh ko'tarish bosqichlarida bellashdilar. Hakamlarning yakuniy hisob-kitoblariga ko‘ra “Vatanparvar” jamoasi g‘oliblikni qo‘lga kiritdi.
✅“Balli yigitlar” bellashuvining asosiy maqsadi talabalarni intellektual salohiyati, huquqiy va ma’naviy savodxonligi, zukkoligi va epchilligini oshirishdan iboratdir.

КОНКУРС «BALLI YIGITLAR» ПРОШЕЛ В ДРУГОМ ФОРМАТЕ
В целях проверки интеллектуального потенциала, правовой и духовной грамотности, сообразительности и ловкости студентов Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий был организован конкурс «Balli yigitlar».
В этом конкурсе две команды «Mard o'glonlar» и «Vatanparva» соревновались в этапах кулинарии,  вопроса - ответа и подъема тяжести. По окончательным расчетам судей победу одержала команда «Ватанпарвар».
Основной целью конкурса «Balli yigitlar». является повышение интеллектуального потенциала, правовой и духовной грамотности, сообразительности студентов.