Sizni Otaxonova Bahrixon Ibragimovnaning 05.01.04 – “Hisoblash mashinalari, majmualari va kompyuter tarmoqlarining matematik va dasturiy taʼminoti” ixtisosligi bo‘yicha texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan “Elektron axborot resurslarida matnli ma’lumotlarni intellektual tahlillash algoritmlari va dasturiy ta’minoti” mavzusidagi dissertatsiyasining himoyasiga taklif etamiz.
Ilmiy rahbar: t.f.d., professor N.S.Mamatov
Dissertatsiya himoyasi 2022-yil 3-iyun kuni soat 16.00 da Toshkent axborot texnologiyalari universitetining kichik majilislar zalida va Zoom platformasi orqali bo‘lib o‘tadi.

ОБЪЯВЛЕНИЕ - ПРИГЛАШЕНИЕ
Приглашаем Вас на защиту диссертации Отахоновой Бахрихон Ибрагимовны на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по техническим наукам на тему «Алгоритмы и программное обеспечение интеллектуального анализа текстовых данных в электронных информационных ресурсах» по специальности 05.01.04 – «Математическое и программное обеспечение вычислительных машин, комплексов и компьютерных сетей».
Научный руководитель: д.т.н., проф. Н.С.Маматов
Защита диссертации состоится 03 июня 2022 года в 16.00, в малом активном-зале Ташкентского университета информационных технологий и через платформу Zoom.