O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yiI 16-oktabrdagi PF-158-son Farmonida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida TATU ishchi guruhi Bo‘ka tuman politexnikumi va Oqqo‘rg‘on tuman 1-son politexnikumiga tashrif buyurib, texnikumlardagi mavjud holat va yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishdi.
Tashrif jarayonida universitet ishchi guruhi tomonidan texnikumlarga o‘quv-uslubiy yordam ko‘rsatish, ta’lim sifatini oshirish hamda moddiy-texnik bazasini yaxshilash bo‘yicha kelgusida bajariladigan aniq vazifalar belgilandi.

В целях реализации задач, определённых Указом Президента Республики Узбекистан №УП-158 от 16 октября 2024 года, рабочая группа Ташкентского университета информационных технологий (ТУИТ) посетила Политехникум №2 Ташкентского района и Политехникум №1 Чиланзарского района, где ознакомилась с текущим состоянием, созданными условиями, а также с работами, проводимыми в рамках проекта «Актуальные 90 дней».
В ходе визита рабочей группой университета были определены конкретные задачи по оказанию учебно-методической помощи техникумам, повышению качества образования и улучшению их материально-технической базы.