Axborot kommunikatsiya sohasida olib borilayotgan keng qamrovli ishlar bilan tanishtirish maqsadida telekommunikatsiya va kiberxavfsizlik sohasidagi yetuk vakillar “FIBER HOME” Co.Ltd, “KINGSOFT.LOG”, “WPS OFFICE GROUP”, “DAMENG DATABASE” Co.Ltd kabi kompaniyalarga amaliy tashriflar tashkil qilindi. Shuningdek, ishtirokchilar uchun Ichan hamda Xian shaharlariga Xitoy Xalq Respublikasining boy tarixi hamda muhandislik yutuqlari bilan tanishtirish maqsadida madaniy tashriflar tashkil qilindi.
Seminar yakunida O‘zbekiston delegatsiyasi mamlakatda “Blockchain va Kiberxavfsizlik hamda telekommunikatsiya” sohalarida olib borilayotgan ishlar hamda bir qator istiqbolli loyihalar haqida yakuniy taqdimot bilan qatnashdi.
Mazkur seminarga O‘zbekiston, Gana, Armaniston, Janubiy Afrika, Ozarbayjon, Mynama, Eron, Iroq, Kambodja, Afg‘oniston va Nepal kabi bir qator davlatlardan mutaxassislar hamda muhandis vakillar taklif qilingan.

С 5 по 18 июля в Ухане, Китайская Народная Республика, прошел семинар под названием «Курс обучения по блокчейну и информационной безопасности для развивающихся стран». В рамках семинара были организованы практические визиты в компании, такие как “FIBER HOME” Co. Ltd, “KINGSOFT.LOG”, “WPS OFFICE GROUP” и “DAMENG DATABASE” Co. Ltd, для ознакомления с передовыми достижениями в области телекоммуникаций и кибербезопасности.
Кроме того, участникам были проведены культурные экскурсии в города Ичан и Сиань, где они ознакомились с богатой историей и инженерными достижениями Китая.
По завершении семинара делегация Узбекистана представила итоговую презентацию о текущих проектах и перспективных инициативах в областях блокчейна, кибербезопасности и телекоммуникаций в стране.
В семинаре также участвовали специалисты и инженеры из таких стран, как Узбекистан, Гана, Армения, Южноафриканская Республика, Азербайджан, Мьянма, Иран, Ирак, Камбоджа, Афганистан и Непал.