Ushbu tadbirda, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi markaziy banki, O‘zbekiston milliy banki va boshqa tashkilotlarning ma’sul hodimlari ishtirok etishdi.
Seminar davomida, 2025-yil 14-fevraldagi Davlatimiz Rahbarining “Oliy taʼlim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga koʻmaklashish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi PQ-61-son qarorida belgilangan vazifalar hamda bitiruvchilar uchun yaratilayotgan imkoniyatlar muhokama qilindi.
Shuningdek, “Kelajakka qadam” dasturi doirasida “O‘zmilliybank” AJ tomonidan taqdim etilayotgan moliyaviy xizmatlar paketi hamda bitiruvchilarning biznes loyihalarini moliyalashtirish tartibi yuzasidan batafsil ma’lumotlar berildi.

В мероприятии приняли участие ответственные сотрудники Министерства высшего образования, науки и инноваций, Центрального банка Республики Узбекистан, Национального банка Узбекистана и других организаций.
В ходе семинара были обсуждены задачи, обозначенные в постановлении Президента №УП-61 от 14 февраля 2025 года «О дополнительных мерах по содействию трудоустройству выпускников высших образовательных учреждений», а также создаваемые для выпускников возможности.
Кроме того, участникам была предоставлена подробная информация о пакете финансовых услуг, предлагаемых АО «УзНацБанк» в рамках программы «Шаг в будущее», и порядке финансирования бизнес-проектов выпускников.