Sizni Abdumalikov Akmaljon Abduxoliq o‘g‘lining 05.01.04 – “Hisoblash mashinalari, majmualari va kompyuter tarmoqlarining matematik va dasturiy taʼminoti” ixtisosligi bo‘yicha texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan “Infokommunikatsiya ob’ektlarining energiya ta’minotini masofadan monitoring algoritmlari va apparat-dasturiy majmualari” mavzusidagi dissertatsiyasining himoyasiga taklif etamiz.
Ilmiy rahbar: t.f.d., professor I.X.Siddikov
Dissertatsiya himoyasi 2022-yil 13-iyul kuni soat 16.00 da Toshkent axborot texnologiyalari universitetining kichik majilislar zalida bo‘lib o‘tadi.

Приглашаем Вас на защиту диссертации Абдумаликов Акмалжон Абдухолик угли на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по техническим наукам на тему «Алгоритмы и аппаратно-программные комплексы дистанционного мониторинга энергоснабжения объектов инфокоммуникации» по специальности 05.01.04 – «Математическое и программное обеспечение вычислительных машин, комплексов и компьютерных сетей».
Научный руководитель: д.т.н., проф. И.Х.Сиддиков
Защита диссертации состоится 13 июля 2022 года в 16.00, в малом активном-зале Ташкентского университета информационных технологий.