Bugun, 27-sentyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining investitsiyalar va moliya masalalari bo‘yicha o‘rinbosari Egamberdiev Jamshid Sharifjonovich Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Samarqand filialida yangi Davlat xususiy sherikchiligi asosida qurilayotgan 400 o‘rinli talabalar turar joyining qurilish ishlari bilan tanishdi.
✅Jamshid Sharifjonovich qurilish jarayonida talabalarga yaratilayotgan sharoitlarni tahlil qilib aniq taklif va tavsiyalar berib o‘tdilar.

27 сентября, заместитель министра информационных технологий и развития коммуникаций Республики Узбекистан по инвестициям и финансам Эгамбердиев Джамшид Шарифжонович ознакомился со ходом строительных работ студенческого общежития на 400 мест на основе государственно-частного партнерства для студентов в Самаркандском филиале Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий
Джамшид Шарифжонович проанализировал условия, созданные для студентов и дал конкретные предложения и рекомендации.