- Oʼzbekiston Respublikasi Fanlar Akademiyasi Navoiy boʼlimi tadqiqotchisi Bozorov Bahriddin Nizomovichning 01.10 - “Axborot olish tizimlari va jarayonlari” ixtisosligi bo‘yicha texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan “Oltin qazib olish shaxtalarida inson xavfsizligini ta’minlashning avtomatlashtirilgan axborot tizimini ishlab chiqish” mavzusidagi dissertatsiya ishi muhokamasi, 2025-yil 26-iyun soat 1400.
- Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU tadqiqotchisi Hamzayev Jamshid Fayzidin o‘g‘lining01.04 ‒ “Hisoblash mashinalari, majmualari va kompyuter tarmoqlarining matematik va dasturiy taʼminoti” ixtisosligi bo‘yicha texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan “Trafik oqimlariga intellektual ishlov berish algoritmlari va dasturiy majmuasini ishlab chiqish” mavzusidagi dissertatsiya ishi muhokamasi, 2025-yil 26-iyun soat 1600.
Ilmiy kengash majlisi 2025-yil 26-iyun kuni soat 1400 da Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TАTU “E” bino 101-xonada bo‘lib o‘tadi.

Приглашаем Вас на защиту диссертации, которая состоится на заседании Учёного совета DSc.13/30.12.2019.T.07.01 при Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразми.
На заседании Учёного совета будут рассмотрены следующие диссертационные работы:
- Диссертация Бозоров Бахриддин Низомович на тему «Разработка автоматизированной информационной системы обеспечения безопасности человека на золотодобывающих шахтах» по специальности 05.01.10 – «Системы и процессы получения информации» на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по техническим наукам, 26 июня 2025 г., в 1400.
- Диссертация Хамзаев Жамшид Файзидин угли на тему «Разработка алгоритмов и программного обеспечения для интеллектуальной обработки транспортных потоков» по специальности 05.01.04 – «Математическое и программное обеспечение вычислительных машин, комплексов и компьютерных сетей» на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по техническим наукам, 26 июня 2025 г., в 1600.
Заседание Учёного совета состоится 26 июня 2025 года в 1400 в аудитории 101 корпуса “E” Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразми.