“Cyber Guard CUP 2025” kiberxavfsizlik xakatonida g‘olib bo‘lgan Kiberxavfsizlik fakulteti talabalaridan iborat TUIT_CSC jamoasi ayni kunlarda Gruziyaning Bakuriani shahrida bo‘lib o‘tayotgan “Winter Camp in Georgia” o‘quv dasturida ishtirok etmoqda.
Mazkur o‘quv dasturi Gruziyaning Scientific Cyber Security Association tashkiloti tomonidan tashkil etilgan bo‘lib, unda tajribali xalqaro mutaxassislar tomonidan quyidagi yo‘nalishlarda amaliy treninglar olib borilmoqda:
• Ethical Hacking;
• Python Scripting for Security;
• Cryptography / Post-Quantum Cryptography (PQC);
• Penetration Testing.
🗣Treninglar davomida ishtirokchilarda:
• kiberhujumlarni aniqlash;
• insidentlarga tezkor javob berish;
• axborot tizimlari va tarmoqlarini himoyalash bo‘yicha amaliy ko‘nikmalar mustahkamlanmoqda.
👨‍🏫TATU terma jamoasiga
• N. Nasrullayev,
• O. Allanov,
• Q. Umurzoqov
murabbiylik qilib kelmoqda.
Ushbu xalqaro dastur TATU talabalarining kasbiy salohiyatini oshirish, ilg‘or xorijiy tajribalarni o‘zlashtirish va kiberxavfsizlik sohasida yetuk mutaxassis bo‘lib yetishishida muhim ahamiyat kasb etadi.

Команда TUIT_CSC участвует в международной программе "Winter Camp in Georgia".
Команда TUIT_CSC, состоящая из студентов факультета кибербезопасности, победивших в хакатоне по кибербезопасности "Cyber Guard CUP 2025", в настоящее время участвует в образовательной программе "Winter Camp in Georgia", проходящей в городе Бакуриани, Грузия.
Данная образовательная программа организована грузинской организацией Scientific Cyber Security Association, и в рамках нее опытные международные специалисты проводят практические тренинги по следующим направлениям:
Этичный хакинг;
Скриптинг на Python для безопасности;
Криптография / Постквантовая криптография (PQC);
Тестирование на проникновение.
В ходе тренингов у участников укрепляются практические навыки по:
Обнаружению кибератак;
Быстрому реагированию на инциденты;
Защите информационных систем и сетей.
Тренерский состав сборной команды ТУИТ:
Н. Насруллаев,
О. Алланов,
К. Умурзоков.
Эта международная программа имеет большое значение для повышения профессионального потенциала студентов ТУИТ, освоения передового зарубежного опыта и становления зрелыми специалистами в области кибербезопасности.