✅ 28-noyabrda $30 000 sovrin jamgʻarmasiga ega, IT Park va Dubai Future Foundation bilan hamkorlikda tashkil qilingan sport dasturlash boʻyicha Oʻzbekistondagi ilk onlayn chempionat start oladi.
Sport dasturlash – bu intellektual sportning turli koʻrinishlari boʻlib, unda dasturchilar ommabop dasturlash tillaridan foydalangan holda murakkab algoritmli vazifalarni tezlikka ishlashi kerak boʻladi – asosan C/C++, Kotlin, Java va Python.
✔️ Chempionatda 16 yoshdan 30 yoshgacha boʻlgan barcha xohlovchilar IT sohasida bilimi bor yoki yoʻqligidan qatʼi nazar ishtirok etishlari mumkin.

✅ 28 ноября стартует первый в Узбекистане онлайн-чемпионат по спортивному программированию «IT Park Cup» с призовым фондом в $30 000, организаторами которого являются IT Park совместно с Dubai future Foundation.
Спортивное программирование — это разновидность интеллектуального спорта, где разработчики должны решать сложные алгоритмические задачи на скорость, используя популярные языки программирования – в основном C/C++, Kotlin, Java и Python.
✔️ В чемпионате могут принять участие все желающие от 16 до 30 лет, вне зависимости от уровня владения навывками программирования.