👍Bir hafta davom etadigan dasturning birinchi manzili Dongguandagi Huawei kompaniyasining bosh qarorgohi bo‘ldi. Uch kun davomida talabalar:
⏺19 ta mamlakat ishtirokchilari bilan tanishdilar;
⏺Sun’iy intellekt, 5G va bulutli texnologiyalar bo‘yicha ma’ruzalarda qatnashdilar;
⏺Kompaniya mutaxassislari va murabbiylar bilan muloqot qildilar;
⏺Huawei kompaniyasining e’tirofga sazovor va aqlli kampusiga tashrif buyurdilar;
⏺Va o‘zlari uchun raqamli dunyoda yanada ko‘proq imkoniyatlarni ochdilar.
🏛Faxr bilan ma’lum qilamizki, TATU talabasi Dilmurod Murodov ushbu loyihada O‘zbekiston nomidan ishtirok etuvchi 10 nafar talabadan biri bo‘ldi.
🗒Dastur raqamli iste’dodlarni rivojlantirish, sun’iy intellekt, 5G, bulutli texnologiyalar va innovatsion ta’lim yo‘nalishlarida bilim almashishga qaratilgan. Bir hafta davomida 19 mamlakatdan 150 nafar ishtirokchi Huawei kompaniyasining yetakchi mutaxassislari bilan tajriba almashadi.

19 октября 2025 года десять узбекских студентов отправились в Китай для участия в флагманской образовательной программе SeedsForTheFuture.
• 19 октября 2025 года десять узбекских студентов отправились в Китай для участия в флагманской образовательной программе SeedsForTheFuture.
👍Первым пунктом назначения недельной программы стала штаб-квартира Huawei в Дунгуане. За три дня студенты:
⏺️Встретились с участниками из 19 стран;
⏺️Посетили лекции по искусственному интеллекту, 5G и облачным технологиям;
⏺️Пообщались с экспертами и наставниками компании;
⏺️Посетили престижный и современный кампус Huawei;
⏺️Открыли для себя ещё больше возможностей в цифровом мире.
🏛С гордостью сообщаем, что студент ТАТУ Дилмурод Муродов стал одним из 10 студентов, участвующих в этом проекте от Узбекистана.
🗒Программа направлена ​​на развитие цифровых талантов, обмен знаниями в области искусственного интеллекта, 5G, облачных технологий и инновационного образования. В течение недели 150 участников из 19 стран будут обмениваться опытом с ведущими экспертами Huawei.