Dastur doirasida “Cyberkent 2.0” respublika musobaqasi bo‘lib o‘tadi. Shu munosabat bilan, “Kiberxavfsizlik markazi” mazkur tanlovda ishtirok etish istagida bo‘lgan yoshlar uchun saralash bosqichini e’lon qiladi!
Musobaqada quyidagi 3 ta ko‘rinishdan birida ishtirok etish imkoniyati mavjud:
⏺Blue team (Himoyachi jamoa) – har bir jamoa 3 kishidan 5 kishigacha a’zolardan iborat bo‘ladi. Saralash bosqichi orqali eng yuqori ball to‘plagan 5 ta jamoa tanlab olinadi.
🔴Red team (Hujumchi jamoa) – har bir jamoa 3 kishidan 5 kishigacha a’zolardan iborat bo‘ladi. Saralash bosqichi orqali eng yuqori ball to‘plagan 10 ta jamoa tanlab olinadi.
🟢Ochiq topshiriqlar – Yakka tartibda ishtirok etadiganlar uchun alohida yo‘nalish.
2024-yil 27-avgustda Blue Team jamoalari uchun saralash bosqichi o‘tkaziladi. Ishtirok etish uchun arizalar 14-avgustdan 24-avgustgacha qabul qilinadi.
2024-yil 17-sentyabrda Red Team jamoalari uchun saralash bosqichi o‘tkaziladi. Ishtirok etish uchun arizalar 4-sentyabrdan 14-sentyabrgacha qabul qilinadi.
Saralash musobaqalari ctf.cyberkent.uz sayti orqali onlayn ko‘rinishida bo‘lib o‘tadi.
❗️Ta’kidlash joizki, bir yo‘nalishda ishtirok eta turib, ikkinchisida parallel ishtirok eta olmaysiz!

В рамках программы пройдет республиканский конкурс "Сyberkent 2.0". В связи с этим Центр кибербезопасности объявляет отборочный этап для молодых людей, желающих принять участие в этом конкурсе!
⏺Blue Team (защитная команда) – каждая команда будет состоять из 3-5 человек. В отборочном раунде отбираются 5 команд с наивысшими баллами.
🔴Красная команда (атакующая команда) – каждая команда будет состоять из 3-5 человек. В отборочном раунде отбираются 10 команд с наивысшими баллами.
🟢Открытые задания-отдельное направление для тех, кто участвует индивидуально.
Отборочный этап для команд Blue Team состоится 27 августа 2024 года. Заявки на участие принимаются с 14 по 24 августа.
Отборочный этап для команд Red Team запланирован на 17 сентября. Заявки на участие принимаются с 4 по 14 сентября.
❗️Стоит отметить, что, команды имеют право выбрать одно направление, не допускается участия в двух направлениях параллельно!