🗓 2024-yil 19-aprel kuni dunyoning TOP-300 talik ro‘yhatiga kirgan Sankt-Peterburg davlat universitetining malakali professorlari (akademik Bogdanov A.V., professor Degtyarev A.B.) universitetga tashrif buyurdi va universitetning Kompyuter injiniringi fakulteti F binosida master-klass bo‘lib o‘tdi.
🗒 Bunda professorlar tomonidan "Raqamlashtirish istiqbollari va muammolari" va "Sun’iy intellektda matematika, algoritmlash va dasturlashning o‘rni" kabi mavzularda taqdimot qilindi.
🤝 Seminar-trening davomida universitetlarning IT sohasidagi ta’lim yo‘nalishlari, tadqiqot yo‘nalishlari hamda o‘qitish metodikasi yuzasidan fikrlar almashildi. Tashrif natijasida kelgusida Sankt-Peterburg davlat universiteti bilan sun’iy intellekt, katta hajmli ma’lumotlar bilan ishlash (Big data), IoT texnologiyalari kabi yo‘nalishlarda tajriba almashish va hamkorlikda ilmiy loyihalarni amalga oshirishga kelishib olindi.

♦ 19 апреля 2024 года выдающиеся представители Санкт-Петербургского государственного университета, входящего в Топ-300 лучших университетов, - академик Богданов А.В., и профессор Дегтярев А.B. - посетили университет и провели мастер-класс в корпусе F факультета компьютерного инжиниринга университета.
В нем профессора представили работы на такие темы, как "Перспективы и проблемы оцифровки" и "Роль математики, алгоритмизации и программирования в искусственном интеллекте".
🤝 В ходе семинара-тренинга состоялся обмен мнениями по направлениям обучения, направлениям исследований и методике преподавания в сфере IT университетов. В результате визита была достигнута договоренность с Санкт-Петербургским государственным университетом об обмене опытом и совместных научных проектах в таких областях, как искусственный интеллект, обработка больших данных (Big Data), технологии IoT.