Joriy yilning 25 avgust kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetining navbatdagi Kengash yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
✅An’anaga ko‘ra Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti rektori B.Maxkamov professor-o‘qituvchilar va xodimlarni yubileylari, OAKdan ilmiy daraja diplomlari hamda tanlov g‘oliblarini alohida tabrikladilar.
Yubilarlar:
1. Qudratov Sultan Gulamovich – AKT va D kafedrasi dots.nti - 60 yosh
2. Maxamadiyeva Naima Akmalovna – Texnik foydalanish va xo‘jalik
bo‘limi farroshi – 60 yosh
3. Ergashev Abdunabi Karshibayevich O‘UB boshlig‘i – 60 yosh.
OAKdan olingan ilmiy daraja diplomlari va ilmiy unvon attestati
1. ATDT kafedrasi professori Nishonov Axram Xasanovich – professor ilmiy unvonini oldi;
2. Elektronika va radiotexnika kafedrasi mudiri Sattarov Xurshid Abdishukurovich – professor ilmiy unvonini oldi;
3. Axborot-kutubxona tizimlari kafedrasi mudiri Ganiyeva Barno Ilxamovna - professor ilmiy unvonini oldi;
4. ATDT kafedrasi dots.nti Xudayberdiyev Mirzaakbar Xaqqulmirzayevich - texnika fanlari doktori ilmiy darajasini oldi;
5. ATDT kafedrasi assistenti Otaxonova Baxrixon Ibragimovna – texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori ilmiy darajasini oldi;
6. ATDT kafedrasi katta o‘qituvchisi Egamberdiyev Nodir Abdunazarovich – texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori ilmiy darajasini oldi;
7. Algoritmlash va matematik modellashtirish kafedrasi assistenti Narmanov Otabek Abdigapparovich - texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori ilmiy darajasini oldi;
8. ATDT kafedrasi katta o‘qituvchisi Doshanova Malika Yuldashovna - texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori ilmiy darajasini oldi;
9. Sun’iy intellekt kafedrasi assistenti Asqaraliyev Odilbek Ulug‘bek o‘g‘li – texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori ilmiy darajasini oldi;
10. TBTAvaDT kafedrasi katta o‘qituvchisi Akmuradov Baxtiyor Uralovich - texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori ilmiy darajasini oldi;
11. Kiberxavfsizlik va kriminalistika kafedrasi katta o‘qituvchisi Abdumalikov Akmaljon Abduxoliq o‘g‘li – texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori ilmiy darajasini oldi;
12. Multimedia texnologiyalari kafedrasi katta o‘qituvchisi Safarov Shohruh Sharofovich - texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori ilmiy darajasini oldi;
13. Axborot texnologiyalari katta o‘qituvchisi Mansurova Maxina Yashnarovna - texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori ilmiy darajasini oldi;
14. Sun’iy intellekt kafedrasi assistenti Begmatov Shohruh Abduvahob o‘g‘li - texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori ilmiy darajasini oldi;
15.Teleradioeshittirish tizimlari kafedrasi katta o‘qituvchisi Berdiyev Alisher Aliqulovich - texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori ilmiy darajasini oldi;
Tanlov g‘olibi
Algoritmlash va matematik modellashtirish kafedrasi mudiri Mamadaliyev Husniddin – O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi huzuridagi Yoshlar akademiyasidan “Bo‘lajak olim” tanlovida g‘olib bo‘lgan loyihasi uchun 487 062 000 so‘m mablag‘ bilan moliyalashtiriladi.

25 августа текущего года состоялось очередное заседание Совета Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий.
✅По традиции ректор Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий Б.Махкамов поздравил профессоров, преподавателей и сотрудников с юбилеями, дипломами ученых степеней ОАК и победителями конкурса.
Юбилеи:
- Кудратов Султан Гуламович – доцент кафедры ИКТ и Д – 60 лет.
- Махамадиева Наима Акмаловна – Отдел технического обслуживая.Уборщица отдела, 60 лет.
- Эргашев Абдунаби Каршибаевич Руководитель УМО - 60 лет.
Дипломы об учёной степени и свидетельства об учёном звании, полученные в ВАК.
- Профессору кафедры АТДТ Нишонову Ахраму Хасановичу присвоено ученое звание профессора;
- Саттаров Хуршид Абдишукурович, заведующий кафедрой электроники и радиотехники, получил ученое звание профессора;
- Ганиева Барно Ильхамовна, заведующая кафедрой информационно-библиотечных систем – получила ученое звание профессора;
- Худайбердиев Мирзаакбар Хаккулмирзаевич, доцент кафедры технических наук, получил научную степень доктора технических наук;
- Отахонова Бахрихан Ибрагимовна, ассистент кафедры АТДТ, получила научную степень доктора философии по техническим наукам;
- Эгамбердиев Нодир Абдуназарович, старший преподаватель кафедры АТДТ – получил научную степень доктора философии по техническим наукам;
- Нарманов Отабек Абдигаппарович, ассистент кафедры алгоритмизации и математического моделирования – получил научную степень доктора философии по техническим наукам;
- Дошанова Малика Юлдашовна, старший преподаватель кафедры технического образования, получила степень доктора философии по техническим наукам;
- Аскаралиев Одилбек Улугбек угли, ассистент кафедры искусственного интеллекта, получил степень доктора философии по техническим наукам;
- Акмурадов Бахтиёр Уралович, старший преподаватель кафедры ТБТА и ДТ – получил научную степень доктора философии по техническим наукам;
- Абдумаликов Акмалджон Абдухолик угли, старший преподаватель кафедры кибербезопасности и криминалистики, получил степень доктора философии по техническим наукам;
- Сафаров Шахрух Шарофович, старший преподаватель кафедры мультимедийных технологий – получил научную степень доктора философии по техническим наукам;
- Мансурова Махина Яшнаровна, старший преподаватель информационных технологий – получила научную степень доктора философии по техническим наукам;
- Бегматов Шахрух Абдувахоб угли, ассистент кафедры искусственного интеллекта, получил степень доктора философии технических наук;
- Бердиев Алишер Аликулович, старший преподаватель кафедры систем телерадиовещания - получил научную степень доктора философии технических наук;
Победитель конкурса
Заведующему кафедрой алгоритмизации и математического моделирования Мамадалиеву Хусниддину за проект-победитель конкурса «Ученый будущего» от Молодежной академии Министерства инновационного развития Республики Узбекистан выделено 487 062 000 сумов.