Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU kengashining 2022-yil 19-fevraldagi yig‘ilishi
Joriy yilning 19-fevral kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Kengashining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Yig‘ilishda ta’lim sifatini oshirish va yanada takomillashtirish, universtitetning dolzarb masalalari hamda 8-mart xotin - qizlar kuni, 21-mart «Navro‘z» umumxalq bayramiga tayyorgarlik ko‘rish mavzusida to‘xtalib o‘tildi.
An’anaga ko‘ra Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti rektori B.Maxkamov professor-o‘qituvchilar va xodimlarni yubileylari hamda OAKdan ilmiy daraja diplomlari, faxriy diplomlar, sertifikatlar, Xalqaro sertifikatlar va ilmiy unvon olganlar alohida tabrikladilar.
Sanginov Qobil Obidjonovich – xo‘jalik bo‘limi xodimi – 70 yoshga to‘ldilar.
OAKdan olingan ilmiy daraja diplomlari va ilmiy unvon attestatlari:
1. Marketing va talabalar amaliyoti bo‘limi boshlig‘i Normurodov Akbar Doniyorovich – texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori ilmiy darajasini oldi;
2. Sun’iy intellekt kafedrasi kafedrasi katta o‘qituvchisi Shukurov Kamoliddin Elbobo o‘g‘li - texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori ilmiy darajasini;
3. Multimedia texnologiyalari kafedrasi dotsenti v.b. Sadikov Rustamjon Tohirovich - texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori ilmiy darajasini;
4. Sun’iy intellekt kafedrasi katta o‘qituvchisi Azimov Bunyod Rahimjonovich – texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori ilmiy darajasini;
5. Multimedia texnologiyalari kafedrasi katta o‘qituvchisi Baxrieva Xurshida Asqarxodjayevna - texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori ilmiy darajasini;
6. SF dotsenti Nasrulloeva Nasiba Sadulloyevna – falsafa doktori ilmiy darajasini oldi (bular diplomlarini olib ketdilar, filial direktorida topshiradilar);
7. Chet tillari kafedrasi dotsenti Ibragimova Nayira Anvarovna - dotsent ilmiy unvonini oldi.
Shuningdek universitetimizda o‘tkazilgan “Yuqori malakali kadrlarni tayyorlashda o‘qitishning zamonaviy tizimlari va texnologiyalarini qo‘llash masalalari” mavzusidagi Respublika ilmiy-uslubiy anjumanda faol ishtirok etgan ishtirokchilariga sertifikatlar topshirildi.

Заседание Совета ТУИТ  имени Мухаммада ал-Хоразмий от  19 февраля 2022 года.
19 февраля текущего года состоялось очередное заседание Совета Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий.
На заседании  обсуждались вопросы повышения качества образования, текущие проблемы университета, а также подготовка к  8 марту , и национальному празднику Навруз 21 марта.
По традиции ректор Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хоразмий Б.Махкамов  поздравил профессоров, преподавателей и сотрудников с юбилеями, а также тех, кто получил научные степени, научные звания ВАК,  почетные дипломы и  сертификаты.
Сангинову Кабилю Обиджоновичу – сотруднику экономического отдела – исполнилось 70 лет.
Дипломы об учёной степени и дипломы об учёном звании, полученные в ВАК:
1. Заведующий отделом маркетинга и студенческой практики Нормуродов Акбар Дониерович - получил научную степень доктора философии в области технических наук;
2. Шукуров Камолиддин Эльбобо угли , старший преподаватель кафедры искусственного интеллекта – доктор философии по техническим наукам;
3. Доцент кафедры мультимедийных технологий, и.о. Садиков Рустамжон Тахирович – доктор философии по техническим наукам;
4. Азимов Бунед Рахимжонович, старший преподаватель кафедры искусственного интеллекта – доктор философии по техническим наукам;
5. Бахриева Хуршида Аскарходжаевна, старший преподаватель кафедры мультимедийных технологий – доктор философии по техническим наукам;
6. Доцент НФ Насруллоева Насиба Садуллоевна - получила степень доктора философии.
7. Ибрагимовой Наире Анваровне, доценту кафедры иностранных языков присвоено ученое звание доцента.
Также были вручены сертификаты участникам Республиканской научно-методической конференции по теме «Вопросы использования современных систем и технологий обучения при подготовке высококвалифицированных кадров», проводимой в нашем университете.