Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU kengashining 2023-yil 29-sentabrdagi yig‘ilishi
Joriy yilning 29-sentyabr kunida Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti kengashining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Unda kun tartibi bo‘yicha quyidagi masalalar ko‘rildi:
🟢“1-oktyabr – O‘qituvchi va murabbiylar kuni” ga bag‘ishlangan bayram tadbiriga tayyorgarlik ko‘rish va o‘tkazish bo‘yicha;
🟢21 oktyabr — “Qadring baland bo‘lsin, ona tilim!” shiori ostida “Davlat tili haqida”gi Qonun qabul qilinganligining 32 yilligi va “O‘zbek tili bayrami kuni”ga bag‘ishlangan ma’naviy-ma’rifiy bayram tadbirlar haqida;
🟢Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti akademik liseyi faoliyati haqida;
🟢Turli masalalar;
🟢Qutlug‘ bayram arafasida bir qator universitet professor-o‘qituvchilari OAK dan olingan diplomlar va attestatlar hamda “Oliy taʼlim aʼlochisi” koʻkrak nishonlari bilan taqdirlandilar.

29 сентября текущего года состоялось очередное заседание Совета Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий.
В рамках повестки дня были рассмотрены следующие вопросы:
🟢 Подготовка и проведение праздничного мероприятия, посвященного «1 октября — Дню учителя и наставника»;
🟢 Проведение духовно-просветительских мероприятий, посвященных 32-летию принятия Закона «О государственном языке» и «Дню празднования узбекского языка» под девизом «Да будет велика твоя честь, мой родной язык!» — 21 октября;
🟢 О деятельности академического лицея при Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий;
🟢 Разные вопросы;
🟢 В преддверии торжественного праздника ряд преподавателей университета были награждены дипломами и аттестатами Высшей аттестационной комиссии, а также нагрудными знаками «Отличник высшего образования».