Korrupsiyaga qarshi birgalikda kurashaylik!
Korrupsiya — jamiyat taraqqiyotiga to‘siq. Har bir halol qaror kelajakni yoritadi. Birgalikda adolatli va shaffof jamiyat quraylik!
Agar korrupsion holatlarga duch kelsangiz, quyidagi manzillar orqali murojaat qilishingiz mumkin: Murojaat uchun
Universitetda korrupsiyaga oid huquqbuzarliklar va xatti-harakatlarga duch kelganingizda bizga murojaat qiling! Ma’lumotlarni matn, audio, video va boshqa ko‘rinishda yuborishingiz mumkin! Murojaat uchun
9-dekabr – Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurash kuni
📄 Maʼlumot oʻrnida, 2003-yil 9-dekabr kuni Merida shahri (Meksika)da Birlashgan Millatlar Tashkiloti tashabbusi bilan Korrupsiyaga qarshi kurash boʻyicha xalqaro konvensiya imzolangan. Bosh Assambleya rezolyutsiyasida aytilishicha, bu kunni belgilashdan maqsad, korrupsiya muammosining tub mohiyatini tushunib yetish va korrupsiya bilan kurashish hamda uni oldini olishdan iboratdir.

Раздел по борьбе с коррупцией
Если вы столкнулись с коррупционными правонарушениями и действиями в университете, сообщите нам об этом! Информацию можно отправить в виде текста, аудио, видео и в других форматах!  Связаться с нами
9 декабря – Международный день борьбы с коррупцией
📄 Для справки: 9 декабря 2003 года в городе Мерида (Мексика) по инициативе Организации Объединённых Наций была подписана Международная конвенция по борьбе с коррупцией. В резолюции Генеральной Ассамблеи ООН говорится, что цель установления этого дня — осознать суть проблемы коррупции, бороться с ней и предотвратить её.
Наша официальная страница: https://t.me/tatu_talabalar_uchun
Видеоролик, подготовленный факультетом телекоммуникационных технологий Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий под лозунгом «Коррупция — враг прогресса».